Okna PCV lub drewniane, które kupić?

Czym są okna drewniane?

Okna drewniane

Okna drewniane zbudowane są z klejonej kantówki drewnianej składającej się z warstw serwalowych sklejonych na grubość. Okna drewniane są zazwyczaj wykonane z drewna iglastego; chociaż dostępne są inne gatunki drewna liściastego, takie jak meranti, dąb itp.

Czym są okna PCV?

PVC to odporna forma plastiku, często stosowana w oknach, drzwiach i rurociągach. PVC ma długą żywotność, która wynosi około 20-30 lat. Są bardzo trwałe i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Jednak PCW oferuje niewiele pod względem estetyki i często charakteryzuje się nieporęcznymi ramami, masywnymi profilami i nierównymi wykończeniami.

Zalety drewna

Izolacja naturalna: Drewno jest naturalnym izolatorem ze względu na kieszenie powietrzne w swojej strukturze komórkowej i wymaga mniej energii do ogrzewania w porównaniu z metalami, takimi jak stal lub aluminium.

Konfigurowalny : Drewno można przyciąć do dowolnego stylu i pomalować na dowolny kolor. Co jeśli po kilku latach nie spodoba ci się kolor? W porządku; można go malować tyle razy, ile chcesz, po prostu zagruntuj go i przemaluj.

Trwałość: Okna drewniane są bardzo trwałe nawet w najtrudniejsze warunki pogodowe, o ile są prawidłowo uszczelnione. W przeciwieństwie do okien metalowych, drewno konstrukcyjne rozszerza się i kurczy mniej pod wpływem zmian temperatury i nie pęka ani nie wygina się z upływem czasu jak PVC.

okna PCV

Estetyka: Okna drewniane oferują pięknie wykonaną ręcznie stolarkę, która naprawdę podnosi wartość i styl Twojego domu. Drewno oferuje teksturę, ciepło i charakter w porównaniu z innymi opcjami, takimi jak okna PCV. Profilowane detale zapewniają wykończenie premium i luksusowy ton, które uzupełnią Twoje wnętrza.

 

Korzyści z PVC

Mała konserwacja: materiał zyskał popularność wśród niektórych właścicieli domów, ponieważ wymaga bardzo niewielkiej konserwacji; poza tym wystarczy czyścić ramy okienne raz, może dwa razy w roku.

Niski koszt: Okna PVC jest tańszą opcją w porównaniu do aluminium i drewna. Ceny okien mogą się zmieniać w zależności od funkcji i jakości, ale kupując PCV można spodziewać się tańszego produktu.

Czy powinienem kupić PCW czy drewno?

Jeśli wymieniasz stare drewniane okna z ograniczonym budżetem lub jakimkolwiek innym materiałem, to PCV jest drogą do zrobienia, ale we wszystkich innych przypadkach okna drewniane są oczywistym wyborem. Będziesz dokonywał długoterminowej inwestycji, która sprawi, że Twój dom będzie bezpieczniejszy, wydajniejszy i ładniejszy dla oka.